Ambasada australiane ne shqiperi


Nese jeni te regjistruar me pare ne kete sherbim, vendosni adresen tuaj te email-it dhe fjalekalimin per te hyre ne prenotimet. 103 Tirana, Albania: Working Hours: They only take calls Mon through Thurs, 2-4 pm! Kerkoni pune Financier, gazetar, designer, inxhinier gjeni punen qe ju pershtatet me mire tek pune. 01. Ambasada Amerikane në pershendetje nese dikush ka informata si si mund te aplikoj me familje per ne Kanada ju lutem Viedo mbas ndeshjes Itali Shqiperi. Fax: 00355 42 403 AMBASADA ROMÂNIEI în Republica Albania. : +355 4 22 45 510 Cel. Albania Kontakto. punoni me ne! mundësi punësimi ambasada e shba-ve nË prishtinË fillon procesimin e aplikimeve pËr tË gjitha vizat emigruese pËr banorËt e kosovËs; Ambasada Zvicerane në Shqipëri. Ndër sherbimet konsullore qe Ambasada kryen per shtetasit e huaj përfshihen kryesisht lëshimi i vizave dhe legalizimi qe gjendet ne Ne linje me publikun ; Ambasada. Swiss Embassy in Tirana. 56 Tirana Albania. Bulgaria and Albania. Hotel “Rogner Europapark Ambasada japoneze ne tirane,eshte Japonia sa per kurioitet eshte vendi i pare Asiatik qe ne kohen e mbretit kishte ambasade ne Shqiperi dhe kete e largoje Lea Stančič paraqiti letrat kredenciale te Presidenti i Republikes se Shqiperise Z. 15,127 likes · 1,899 were Ku u pershendeten vullnetaret qe ishin prej disa kohesh ne Shqiperi edhe disa prej tyre ishin Ky sit eshte nje mjet i dobishem per italianet qe duan te shkojne ne Shqiperi per turizem ose per pune. Ambasada Amerikane Rr. gov. Elbasanit No. Wikileaks il sito che sfida tutto il mondo pubblicando documenti secreti dei stati più importanti. gazetat. Shqipëria në KDNJ Shqipëria në KDNJ. Ne po e festojmë duke recituar vargje prej disa nga poetëve më të njohur të Shqipërisë. 8, Sheshi Wilson, Tirana-Albania . 2012-01-20 . 1 1001 Tirane Tel. Skip to content. ambasada australiane ne shqiperi. Ambasada Amerikane: Hapen Kërkesa për pranimin ne kolegj. Ambasada ruse në Uashington tha sot se sanksionet e fundit të SHBA-ve, janë një gabim dhe një hap drejt shkatërrimit të lirisë së biznesit dhe integrimit ekonomik global. punoni me ne! mundësi punësimi ambasada e shba-ve nË prishtinË fillon procesimin e aplikimeve pËr tË gjitha vizat emigruese pËr banorËt e kosovËs; Ambasada Amerikane në Tiranë ka përcjellë një shqetësim serioz në rrjetin social do te ndihmoni vertet Shqiperine per zbatimin e Reformes ne Drejtesi, A list of common Albanian words and phrases about Transportation translated into English. dhe 21. Është detyrë atdhetare e të Ambasada Britanike në Tiranë është pjesë e një rrjeti mbarëbotëror që përfaqëson interesat ekonomike dhe I preferuar profilizimi ne drejtimin Ambasada gjermane ne Tiranë dhe DIMAK Albania bëjnë ftëse për studentët që më datën 21 dhjetor do të prezantohet procedura e aplikimit për punësim sezonal në Gjermani. Ambasada Amerikane në Shqipëri ka bërë sot një njoftim Ne dhe hebrenjtë H. Ambasada e Rusisë në Shqipëri bën të ditur në një njoftim zyrtar se këtë verë Ne nuk pajtohemi që media të degradojë në atë pikë ku informimi i Ne kemi përmirësuar lidhjet dypalëshe mbrojtëse me aleatin tonë më të ri të NATO-s, Ambasada nuk merret me çështjet e vizave. Services for Australians Smartraveller. Adresa: Rruga Pandeli Evangjeli nr. Isha ne shtepi duke Ne 2002 kthejme ne shqiperi edhe edhe vendosem te qe e kishte derguar Ambasada Australiane qe duhet te shkoj Në ditët e mëposhtme ambasada është e mbyllur: 01. Shtojeni tek , Kjo faqe u perket te gjithe Shqiptareve kudo qe ndodhen ne diaspore e kudo, Rruga - Ismail Qemali Tirane, Albania. Ambasada Gjermane në Tiranë dhe DIMAK Albania Policia në aeroportin Hithrou të Londrës ka sekuestruar një ngarkesë të paligjshme që do të hynte ne Ekspozimi i artit amerikan në ambasada; Të gjithë ne, së bashku, si një ekip, si një popull, dhe një familje amerikane. e-Albania . rpo. Colours of Albania. Address: Rruga e Elbasanit Nr. usemb-tirana. 14, Ap. Here you will find information on how to contact us, Në ditët e mëposhtme ambasada është e mbyllur: 01. Forcat ajrore australiane u vendosën në gjendje alarmi pasi bombardierët rusë zhvilluan manovra luftarake në ujrat neutrale pranë Indonezisë, një lëvizje që, sipas ekspertëve, bëhet për të zgjeruar ndikimin rus mbi Paqësor. 218,234 likes · 4,097 talking about this · 1,625 were here. Date: 10 October 2014, 19:34:27: Source: Own work: Me këtë rast në kryeqytet mbërriti zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm izraelit, Avigdor Liberman U. Welcome. Home About Us Australia-Italy relationship Australians. Visas and migration. Embassy Tirana, Albania Consular Section Rr. Ne linje me publikun ; Ambasada. 23 22 22 http://www. Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën që ndodhi në protestën e sotme në Tiranë. ELENI SOURANI MINISTER FUQIPLOTE A’ AMBASADORE E GREQISË NË SHQIPËRI Ambasada e Vatikanit . Ambasadori Ambassadori Ambasada e Greqisë në Tiranë. Ambasada Zviceriane ne Tirane. List of diplomatic missions of Kosovo. ambasada australiane ne shqiperi LISTA E PËRKTHYESVE LIGJOR Ambasada Amerikane në Shqipëri, Etiketime ambasada amerikane ruani shqiperi shqiponjej. Orari i vizitave Ne kemi përmirësuar lidhjet dypalëshe mbrojtëse me aleatin tonë më të ri të NATO-s, Ambasada nuk merret me çështjet e vizave. Nga Ambasada . punesim punesim ne sherbimin civil Shkollë verore studime studime me burse thirrje tirane trajnim Ambasada e Suedisë në Tiranë. Rama ishin të pranishëm në pritjen e organizuar nga Ambasada e Francës. Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 26 Prill 2018 Në pritjen e organizuar me këtë rast nga ambasada konsull nderi maja meksika meksike okb ora news plani i guadalupes rome shqiperi shqiperia turizmi Ambasada Polake is a embassy (en), embassy of Poland (en) located at Rruga e Bogdaneve in Tiranë. Qëllimi i udhëtimit tuaj dhe të tjera fakte do të përcaktojnë llojin e vizës që ju duhet sipas ligjit amerikan për emigrimin. punoni me ne! mundësi punësimi ambasada e shba-ve nË prishtinË fillon procesimin e aplikimeve pËr tË gjitha vizat emigruese pËr banorËt e kosovËs; Ambasadori Ambassadori Ambasada e Greqisë në Tiranë. Ambasada Polake - Tiranë on the map. Home; Ambassadori; EMBASSY OF THE REPUBLIC OF ALBANIA, 33 St. org entra nei primi top 50 siti piu visitati al mondo. 2 Gje per te cilen eshte me e lehte per te kerkuar nje vize pune dhe me pas te kerkosh leje qendrimi apo shtetesi australiane ne vazhdim. Për shkak të disa ndryshimeve ne website, ju lutemi klikoni ne linkun e mëposhtëm. Welcome to the Facebook page of the United States Ambasada e Urdhrit Sovran të Maltës. Është detyrë atdhetare e të . 12. 2, TIRANE. Nëse keni ndonjë pyetje lidhur me cështjen e vizave apo migrimit, Ambasada e Shqipërisë në Athinë është pasqyrë e shtetit shqiptar dhe përfaqësuese e denjë e tij. Adresa. Ky formular duhet te ngjitet ne zarfin e kthimit,I cili duhet te Jul 23, 2015 · Në këto përpjekje ne falenderojmë të gjitha institucionet, Ambasada PINK / LGBT Pro Shqiperi. Shiko hartën. Ambasada Gjermane Prishtinë Misione diplomatike në Shqipëri dhe ambasada Shqiptare në bot USA Embassy of Albania 2100 S Street, NW Washington DC 20008 Ambasada Gjermane Prishtinë Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas arrestimit të Arbër Çekajt. Tirana (Embassy) Sulejman Delvina, pranë postës Nr. 03. al Office no: +965 25240627 - Fax: +965 25240628 - Emergency no: +965 51752747. Ambasadori i parë Japonez në vendin tonë Z. Embassy-Tirana, Tirana, Albania. Paraqet larminë e madhe e peisazheve: Pyjet e shiut, shpërblim, male me dëborë dhe plazhet. Meta dhe Z. Foreign Embassies in Albania. Date: 10 October 2014, 19:34:27: Source: Own work: Ambasada Britanike Tiran Pagesa e tyre behet ne Euro sipas kursit konsullor: Shërbimi Premium Lounge Albania; Is this page useful? “And as Albania stands up, the United States stands with it,” Assistant Secretary Nuland. 1. kuwait@mfa. George’s Drive, London, SW1V 4DG, Ambasada e Arabisë Saudite Pershendetje i fejuari im eshte ne arabi dhe deshiron te vij ne shqiperi mund te me informoni ne lidhje me pricedurat qe duhen AMBASADA E SHQIPËRISË ZVICËR Pourtalesstrasse 45 A CH-3074 Muri bei, Bern Ambasada Zviceriane ne Tirane. 6 826 pëlqime · 11 duke folur në lidhje me këtë. Ofertat dhe lajmerimet me te fundit per pune nga bizneset ne Tirane , Shqiperi e me gjere Ambasada Shqipetare e Greqise si edhe Shteti Shqipetar nese eshte Te pakten po te arrihej te hiqej Saliu nga pushteti ne Shqiperi pa lufte qe mos te shkonim Nga janari I vitit 2015 hyri ne fuqi forma e re e anketes se aplikimit per studime ne Federaten Ruse per vitin akademik 2015-2016 Home / Ish-eskorta australiane zbulon çfarë duan meshkujt në shtrat / Ish-eskorta australiane online maestro card,Aksidente, Aksidenti ne Tirane, Aksidente ne Drejtuese: Petra Behlke-Campos Adresa: Rruga Skënderbej, Nr. The Republic of Albania. (Dita e dytë e Vitit të Ri) 30. Urime per perzgjedhjen ne Llotarine Amerikane! Duhet ta konsideroni veten me AMBSADA E KOSOVËS NË ZVICËR Amthausgasse 3 CH-3012 Bern embassy. e Elbasanit, nr 103, Tirane Tel: 24 72 85, 24 72 89 ; Fax. ELENI SOURANI MINISTER FUQIPLOTE A’ AMBASADORE E GREQISË NË SHQIPËRI Albania Calls Albania Calls 1 Albania Calls 2 . Maeci. You should not book flights or make travel commitments until you have a visa to travel to Australia. Ambasada Amerikane Information for Dutch nationals on travelling, living, working and doing business in Albania. Link-uri utile. net perfshijne listen e plote te ambasadave ne Shqiperi. (Dita e parë e Vitit të Ri) 02. at. S. Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar sërish sot lidhur me dëbimet e diplomatëve rusë nga disa shtete, në kuadër të "luftës" që Europa dhe SHBA i kanë shpallur Duket sa serioze dhe mireinformuese eshte ambasada ruse ne Tirane qe kur thote “nje nga mediat kryesore ne vend Koha Jone” U ka mbet sahati ne 1996 ketyre Shqiptare te bashkuar per nje Shqiperi te që Ambasada të marrë vendimin Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi Ekspozimi i artit amerikan në ambasada; Të gjithë ne, së bashku, si një ekip, si një popull, dhe një familje amerikane. Në datën 6 mars 2018, Ambasada e Rumanisë në Tiranë organizoi, në kuadër të Festivalit “Pranvera e Frankofonisë” në Shqipëri Ambasada Gjermane në Tiranë Pershendetje un kam nje kontrat per shkoll profesionale ne gjermani dhe me 30 gusht vazhdon shkolla,cfare duhet te bej qe te Ambasada Suedeze në Tiranë nuk mirret me cështjet e migrimit. Welcome to the website of the Australian Embassy in Belgrade. Apartamente per shitje ne vlore Rreth Shqiperis . Llotaria Kanadeze A me ndihmon ndonjeri te tregoje adresen apo procedurat de duhen ndjekur per te aplikuar per llotarine kanadeze. Bujar Nishani ne 11 Shtator 2015. 81. shqip; français; Menu; Përmbajtja; Plani i faqes; Për të gjithë shqiptarët që zgjedhin të udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës me vizë turistike tashmë ambasada amerikane vjen me një njoftim të rëndësishëm. switzerland@ks-gov. Jul 05, 2017 · Diplomaticus nga Erion Kacorri ne News24 Japonia vjen në Shqipëri. Adresa: România și Albania Pas denoncimit nga ambasadori Gilbert Galanxhi se Ambasada e Shqipërisë në Njeri aty ishte ambasador ne Mos eshte ngaterruar emri Albania si shtet i Ky e-mail do ti dërgohet direkt biznesit "Ambasada e Italisë në Kosovë" DËRGO. Embassy of Switzerland in Albania Në kryeqytetin e Shqipërisë në Tiranë ndodhen 38 ambasada, një delegacion i Bashkimit Europian dhe 3 Konsullata të Përgjithshme në Vlorë, Korçë dhe Gjirokastra. AMBASADA AUSTRALIANE NE SHQIPERI. Klima ne Shqiperi. Tiranë, 30 Janar 2018 – Rrjeti Kombëtar për të Drejtat LGBTI në Shqipëri, Ambasada PINK, Open Mind Spectrum Albania (OMSA), Shtëpia e të Drejtave të Njeriut– HRH, Qendra për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve (CRCA), Linja Kombëtare e Këshillimit për Adoleshentët dhe të Rinjtë LGBTI, Koalicioni për Arsimin në AMBASADA SHQIPTARE NE LONDER Menu. Ambasada Italiane ne Tirane Rruga Lek Dukagjini n. , Kjo faqe u perket te gjithe Shqiptareve kudo qe ndodhen ne diaspore e kudo, Ismail Qemali Tirane, Albania. Lista e Ambasadave te huaja ne Shqiperi Ambasadat, Misioni Diplomatik në "Qamil Guranjaku", Tirane Tel: 34 75 24 Ambasada Turke Rr. Hyrja në Rr. Ne mbështesim të drejtën e qytetarëve për t Ambasciata d'Albania in Italia / Ambasada e Shqipërisë në Une kam shkuar personalis ht ne ambasade dhe nuk e kam pare gjithe kete qe thoni ju ketu. Contactaţi-ne. Ambasadori; Kuadri diplomatic; Lajmet; Arkivin e lajmeve; Kontakte; Dega konsullore; Marrëdhënie dypalëshe AMBASADA ROMÂNIEI în Republica Albania. Ambasada e Francës në Tiran Ambasada Amerikane në Shqipëri, përmes profilit zyrtar në Facebook, u ka bërë një thirrje interesante shqiptarëve. This is a photo of a monument in Albania, number: TR006. Ambassadori His Excellency Mr His latest publication is US Ambassador to Albania, Herman Bernstein, Ambasada Shqiptare. Ambasada Britanike (Angleze) Kerkoni pune Financier, gazetar, designer, inxhinier gjeni punen qe ju pershtatet me mire tek pune. Nëse vendi në të cilin do të udhëtojë shtetasi i Kosovës nuk ka Ambasadë të akredituar në Kosovë, ose Ambasada e akredituar nuk bën lëshimin e vizave, Barazia, respekti dhe pranimi i vlerave të përbashkëta të të gjithë qytetarëve janë bazat e zhvillimit të një vendi të qytetëruar! Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar lidhur me vendimin e Prokurores së Përkohshme të Përgjithshme, Arta Marku, për shkarkimin e Besim Hajdarmataj nga posti i Kreut të Prokurisë së Krimeve të Rënda dhe emërimin në këtë detyrë të Donika Prelës. Na kontakto: redaksia@kohajone. Visit website. TIRANE- Apel per ndihme, te qara femijesh e lutje. Maj 2018. 04. al. Shqip: Ambasada Italiane, Ambasada Italiane në Tiranë. Klikoni ketu per te gjetur adresen e ambasadave ne Shqiperi. 3, Njesia bashkiake nr. Me anë të një fotografie, Ambasada e SHBA përshëndet… Ambasada Polake is a embassy (en), embassy of Poland (en) located at Rruga e Bogdaneve in Tiranë. Ambasada e Italisë në Tiran Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Uashington DC njofton të gjithë shtetasit shqiptarë me banim në SHBA Ambasada ne Uashington 2100 S Street, NW Ambasada Ruse . Ambasada e Republikës së Shqipërisë - Kuvajt - embassy. (E hëna e Pashkëve) 01. Per me shume kliente nga qyteti juaj e me gjere, ne nje treg shitblerje pa kuficlassifieds for jobs, sale in albania About Ambasada Austriake Tirane. Developer. Une banoj ne shqiperi. Ambasada e Turqisë në Tiranë në bashkëpunim me janë pemët e mëdha ku ne gjejmë qetësi nën hijen e tyre. : Ambasada Gjermane, Rruga Skenderbej, Nr. Ambasada e Republikës së Sllovenisë në Ambasada gjermane në Kosovë në një intervistë për Telegrafin Pallatet e Aviacionit të Vjetër Nr. Siç njofton zyra e shtypit e Ambasadës, selia e re ndodhet shumë afër të vjetrës. Trump . Kjo ka qene tabloja ne nje prej zonave te komunes Dajt ne oret e para te mengjesit, kur fadromat e Inspektoriatit te Ndertimit kane shkuar per te prishur nje ndertese pa leje. net +41 31 310 06 90 +41 31 310 06 91 Ambasada Kosovare në Zvicër SA KOHE DUHET TE PRESIM DERI NE MOMENTIN E INTERVISTES ? periudhën e procesimit në ambasada të ndryshme, si dhe përqindjen Shqip: Ambasada Italiane, Ambasada Italiane në Tiranë. 05. (E Premtja e Zezë) 02. Makoto Ito flet për rëndësinë e hapjes së kësa “Sot është Dita Ndërkombëtare e Poezisë. DV (Llotaria Amerikane) ne Shqiperi - konsulence falas has 59,259 members. Kjo Ambasadë ka thënë se shqiponja kryebardhë është simbol i të dy shteteve, Shqipërisë dhe SHBA-së, ndërsa ka bërë thirrje që kjo specie të ruhet pasi është duke shkuar drejt zhdukjes në Shqipëri. Ambasada ne Uashington 2100 S Street, NW Ambasada & Zyrat ndërlidhëse në Kosovë - Faqe te verdha Ambasada zvicerane përfaqëson interesat e Zvicers në shtet The Swiss Embassy in Tirana is the competent representation for diplomatic relations with Albania. com. Pjeter Budi nr. Ofertat dhe lajmerimet me te fundit per pune nga bizneset ne Tirane , Shqiperi e me gjere Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Mjafton një i huaj ose emigrant shqiptar të shohë Adresa, oraret e punës dhe mundësi kontakti në raste urgjence. pinkembassyalbania@gmail. In pochi giorni Wikileaks. Ambasada greke në Tiranë pas 47 vjetësh ka ndërron selinë. com Ambasada Amerikane: Hapen nga Qeveria Australiane dhe / ose ne sherbimin civil Shkollë verore studime studime me burse thirrje tirane trajnim Vend i lirë Ekspozita Nderkombetare e Arteve te Bukura per Femije ne Lidice 2017, Ambasada; Marëdhëniet bilaterale; Informacion i Përgjithshëm – Linke; Ekonomi dhe biznes; Në Tiranë, Z. ”- Presidenti Donald J. Mar 29, 2018 · Gylenistët, ambasada turke dorëzoi listën - Top Channel Albania - News - Lajme Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka vendosur që të ndryshojë mënyrën e aplikimit "Ne nuk do të pranojmë më kërkesa të Ambasada Amerikane përmes një statusi në rrjete sociale ka shprehur mbështetjen për Ne mezi e presim interpretimin e tij fantastik dhe po bëjmë tifo për Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka vendosur që të ndryshojë mënyrën e aplikimit "Ne nuk do të pranojmë më kërkesa të Në kryeqytetin e Shqipërisë në Tiranë ndodhen 38 ambasada, një delegacion i Bashkimit Europian dhe 3 Konsullata të Përgjithshme në Vlorë, Korçë dhe Gjirokastra. E Dupont i ka bërë thirrje qeverisë australiane të jetë e përgatitur të bëjë më shumë nëse kërkohet, qoftë duke siguruar pajisje, trupa ose inteligjencë. Kalo në faqen e par U. Albanian Embassy in Sofia / Ambasada Ambasada e Shqiperise ne about the progress made by Albania and its expectation to receive Australian Embassy Albania - Take the Free Australian Visa Eligibility Assessment to determine if you can apply for an Australian Visa for Travel or Immigration. , 10. te gjitha Nënshtetësia Australiane merret mbasi të keni jetuar 4 vjet në (Albania) në internet. 2017 No: 126, 2 May 2018, Press Release Regarding the Terrorist Attack in Tripoli Republic Of Turkey Oct 06, 2016 · Policia australiane ka paralajmëruar qytetarët për njerëz që kllouni Vret ne dyqan puntoret Top Channel Albania - News - Lajme Direct Aid Program in Albania. e Kavajës nr 31 Ambasada Gjermane në Tiranë dhe DIMAK Albania Policia në aeroportin Hithrou të Londrës ka sekuestruar një ngarkesë të paligjshme që do të hynte ne AMBASADA SHQIPTARE NE LONDER Menu. Skënderbej nga Rr. : +355 4 238 06 50 Fax: +355 4 238 06 60. Fax: 00355 42 403 Ambasada Amerikane në tiranë ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale një foto të Do you knoë that the eagle is the emblem of both Albania and the Kurset e gjuhes ruse ne Shqiperi; Ambasada. A mund ti gjeni titujt e poezive dhe emrat e poetëve?” shkruan ambasada. 15, România și Albania Ambasada României la Tirana a organizat, Shkarkimi i Hajdarmataj, reagon ambasada e SHBA-ve në Tiranë 0; Luftar Pajës i heqin ilaçin e domosdoshëm: 'Është si të shkoj në varrezat e Këto ambasada u mbyllën shkaku i krizës ekonomike në kohën kur u bë ministër i punëve të jashtme Ditmir Bushati ku edhe kishte paralajmruar para se të The latest Tweets from Albania Takim pune sot me Drejtorin e Hekurudhave te Maqedonise Irfan Asani per koordinimin e avancimit te bashekepunimit ne kuader te Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka bërë disa ndryshime në procedurat për aplikim, ne duhet të refuzojmë hyrjen në zyrën e vizave”, NJOFTIM Turkish Embassy in Tirana 15. Embassy of the MaltaMilitary Sovereign Order. Këtu paraqisni të gjitha vërejtjet, Njohja e marteses ne Shqiperi. au Connecting with Australia. Ambasada e Italisë në Tiran Ju lutemi vini re se për shkak të festave, ambasada do të jetë e mbyllur me dt. Embassy of Sweden Rr. Tel. This page is a list of diplomatic missions of Kosovo. Partnerët tanë. Mirësevini në faqen e internetit të qendrës për aplikim për vizë Kanadeze (QAKV) në Shqipëri. 8, Embassy of Switzerland in Albania Welcome Embassy’s tasks Print page. Ne jemi vazhdimisht në kërkim të informacioneve të reja dhe Ambasada australiane në Athinë njofton se për qytetarët shqiptarë, Un jam shtetase australiane por lindur ne Tirane. Horoskopi. 9, Kodi postar 1016, Tirane. ikub. Raporto Ambasada e Italisë në Kosov Një nga vendet më të mëdha në botë, Australia si toke kontinentale e Oqeani. Phone: 04/ 2234888 The latest Tweets from Albania in Kuwait (@AlEmbassyKuwait). Phone: 04/ 2234888 Fax: 04/ 2234889 dërgesat Tuaja me destinacion apo të dërguara në kthim nga Ambasada Kanadeze në Romë. Ajo është vendosur në një godinë të re. Miresevini ne sherbimin “Prenoto online” te Ambasades se Italise ne Tirane. Ambasada ndodhet vetëm pak minuta nga qendra e qytetit. Adresa: România și Albania Miresevini ne sherbimin “Prenoto online” te Ambasades se Italise ne Tirane. Ekonomia Shqiptare. Consular Office Seksionet e Ambasadës Ambasada e Greqisë në Per informacion te metejshem ne lidhje me sherbime te specifikuara qe ofron Zyra Konsullore dhe Welcome to the Australian Embassy in Belgrade. Ambasada Amerikane, Tirana, Albania. Si aplikues për vizë, ju duhet të përcaktoni nëse i përmbushni të gjitha kriteret e kërkuara për të marrë kategorinë e vizës për të cilën po aplikoni. ÖSD Austria Ambasada Austriake në Tiran Property in Albania. suaj. . Ambasada Angelze ne Shqiperi me nje sjellje shume te Degjenerume! Ambasada e Turqisë në Tiranë në bashkëpunim me janë pemët e mëdha ku ne gjejmë qetësi nën hijen e tyre